Rodzaje tkanin stosowanych w naszych wyrobach


W naszych wyrobach znajdą Państwo najwyższej jakości różnego rodzaju tkaniny tj. polycotton, bawełna, satyna, flanela, frotte, polar, jersey, mikrofibra, mikrofaza, kora, kora bawełnia, fizelina.

Poniżej zamieszczamy krótkie opisy wszystkich tkanin stosowanych w naszych produktach:

 • Polycotton - jest to mieszanka bawełny i poliestru, łącząca w sobie zalety obydwu tych surowców. Dodatek poliestru do naturalnej tkanin bawełnianej sprawia, że kołdra jest bardziej otulająca i przyjemniejsza w dotyku. Jest także wytrzymalsza, co daje możliwość dłuższego czasu jej użytkowania. Skład: 65% - poliester, 35% - bawełna.
 • Bawełna -  tkanina o splocie płóciennym o gładkiej powierzchni. Trwała i wytrzymała, odporna na działanie czynników mechanicznych. Skład: 100% bawełna.
 • Satyna - tkanina, której prawa strona ma splot atłasowy wątkowy, zwany splotem satynowym, lewa (błyszcząca) - splot atłasowy osnowowy.  Skład: 100% bawełna.
 • Flanela - splot płócienny lub skośny. Wątek luźno skręcony. Drapana jedno lub dwustronnie. Jednobarwna, drukowana lub kolorowo tkana. Posiada dobre właściwości termoizolacyjne. Skład: 100% bawełna.
 • Frotte - tkanina z okrywą pętelkową, wytwarzana na specjalnych krosnach. Tkanina tworzona jest z dwóch osnów, podstawowej i pętelkowej, oraz wątku. Osnowa podstawowa tworząca strukturę tkaniny jest wykonana z bardzo mocnej, gładkiej przędzy i jest mocno naprężona. Osnowa pętelkowa natomiast jest wykonana z przędzy miękkiej, puszystej, chłonnej i elastycznej. Skład: 82% - bawełna, 18% - poliester.
 • Polar - jest dzianiną o wysokiej jakości, o niepowtarzalnych parametrach pozwalających utrzymywać naturalną temperaturę nawet w ekstremalnych warunkach. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom stał się on materiałem niezwykle popularnym o bardzo szerokich możliwościach stosowania.  Polar chroni użytkownika przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Jest materiałem niezwykle lekkim, ale mimo to pozwala zachować naturalną temperaturę organizmu nawet przy najniższych temperaturach. Ponadto wewnętrzna budowa tej dzianiny pozwala organizmowi swobodnie oddychać jednocześnie chroniąc przed wyziębieniem, a pot powstający podczas wysiłku fizycznego jest odprowadzany na zewnątrz materiału. Skład: 100% poliester.
 • Jersey - tkanina wełniana lub mieszankowa, czesankowa o splocie płótna, wyglądem przypominająca dzianinę powstająca w wyniku zastosowania kolejnych po sobie wątków o odmiennym, skręcie, jednobarwna lub melanżowa, elastyczna o miękkim, sprężystym chwycie. Dzianina (rządkowa) o splocie lewoprawym lub dwuprawym (j. podwójny), z przędzy wełnianej a także jedwabnej, bawełnianej, syntetycznej, gładka i wzorzysta stosowana na sukienki. Skład: 100% bawełna.
 • Mikrofibra - tkanina powstająca w zastosowaniu najnowszej technologii w produkcji tkaniny. Zbudowana jest z milionów mikrowłókien, z których każde jest cieńsze 100 razy od ludzkiego włosa osnute wokół nylonowego jądra. Mikrowłókna są bardzo ściśle ze sobą związane dzięki temu zachowują swoje właściwości przez bardzo długi czas. Skład: 100% poliester.
 • Mikrofaza - tkanina jest łatwa do utrzymania w czystości i wytrzymała. Można ją prać ręcznie lub na programie do prania wełny lub delikatnych tkanin w pralce. Najbardziej rozpowszechniona w przemyśle krawieckim. Z uwagi na miękkość doskonale nadaje się również jako tkanina dekoracyjna.  Skład: 100% poliester.
 • Kora – tkanina o splocie prostym, gofrowana. Nie wymaga prasowania i krochmalenia. Materiał jest miękki i miły w dotyku . Skład: 70% - bawełna, 30%- poliester.
 • Kora bawełniana - tkanina o splocie prostym, gofrowana. Nie wymaga prasowania i krochmalenia. Materiał jest miękki i miły w dotyku. Skład: 100% bawełna.
 • Fizelina - tkaniny wytwarzane są z 100% polimeru polipropylenowego z zastosowaniem technologii spunbond. Istotą tej technologii jest otrzymanie w krótkim procesie produkcji płaskiego wyrobu włókienniczego, posiadającego właściwości zbliżone do tkanin technicznych przy dużo niższej cenie.